- 2024-05-14: nuo 13:00 iki 16:00 val.
- 2024-05-16: nuo 13:00 iki 16:00 val.
Įvadas į kvantinius skaičiavimus
Projekto EDIH Vilnius mokymai Vilniaus universitete.
https://www.edih-vilnius.ff.vu.lt/
Informacija apie renginį.
Dviejų dienų mokymai (anglų kalba), renginys nemokamas:
- 2024-05-14: nuo 13:00 iki 16:00 val.
- 2024-05-16: nuo 13:00 iki 16:00 val.
Į mokymus kviečiame:
Mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) atstovus,
Viešųjų įstaigų (VŠĮ) specialistus,
EDIH Vilnius projekto partnerių atstovus.
Mokymo turinys:
- Įvadas į kvantinius skaičiavimus (Pranešėjas: Dr. Francisco Jose Orts Gomez, Vilniaus Universitetas, Matematikos ir informatikos fakultetas)
Klasikiniai skaičiavimai neabejotinai pakeitė mūsų pasaulį ir labai paspartino pažangą. Tačiau klasikiniai skaičiavimai negali išspręsti visų problemų, su kuriomis susiduriame. Pavyzdžiui, kai susiduriame su eksponentinėmis problemomis, tiksliosios dvejetainės skaičiavimo mašinos (kompiuteriai), kurios mums taip daug padeda ir taip gerai atlieka savo darbą, tampa nepraktiškomis, nes reikalauja milžiniškų skaičiavimo sąnaudų. Tokiais atvejais mums reikia kitokios skaičiavimo paradigmos, o būtent – eksponentinio skaičiavimo modelio. Ta kita skaičiavimo paradigma yra kvantiniai skaičiavimai, kuri pagrįsta ne klasikiniu bitu, o kitu informacijos vienetu – kubitu, kuris informacijai saugoti naudoja kvantinės sistemos būseną, o jai apdoroti – kvantinės mechanikos dėsnius.
Atsižvelgiant į šios srities didelę pasaulinę pažangą, ypač pastaraisiais metais, bet labai menką Lietuvos įsitraukimą, kviečiame į įvadinius mokymus apie kvantinę kompiuteriją – naują kompiuterijos paradigmą, galinčią transformuoti tai, kaip mes atliekame gamtos procesų modeliavimą, duomenų apdorojimą (įskaitant mašininį mokymąsi), operacijų tyrimus (finansų inžineriją, paiešką ir optimizavimą) ir daugelį kitų sričių taikymų. Šie mokymai bus padalinti į dvi pagrindines dalis. Pirmoje dalyje pateikiama įvadinė kvantinės kompiuterijos analizė, aptariamos pagrindinės sąvokos, tokios kaip kubitai, kvantinė būsenų erdvė ir kvantinių sistemų su keliais kubitais elgsena. Antroje dalyje bus gilinamasi į praktinius aspektus, pademonstruoti kvantiniai vartai ir jų universalumas, įskaitant kelių kubitų vartus. Be to, bus nagrinėjamas kvantinis lygiagretumas, pasitelkiant tokius pavyzdžius kaip Deutscho ir Groverio algoritmai, todėl besimokantieji įgyja pagrindinį supratimą apie kvantinių skaičiavimų principus ir taikymą.
Kadangi šiuolaikinių kvantinių kompiuterių pajėgumai vis dar yra riboti, o taip pat yra jautrūs triukšmams, todėl klasikiniams kompiuteriams per sudėtingus uždavinius vis dažniau bandoma įveikti pasitelkiant kvantinius kompiuterius kartu su klasikine našiųjų skaičiavimų infrastruktūra. Todėl šis kursas yra ne tik įvadas į naują skaičiavimų paradigmą, bet ir natūrali tąsa susipažinusiems su našiaisiais skaičiavimais.
- Renginys vyks dvi dienas, renginys nemokamas, nuotolinis.
Renginio laikas:
2024-05-14, 13-16 val. ir 2024-05-16, 13-16 val.
- VMĮ ir VŠĮ turės galimybę įsivertinti savo įmonę tos pačios kategorijos įmonių Europos Sąjungoje kontekste (Europos komisijos Skaitmeninis vertinimas).
Nuoroda į renginį bus siunčiama tik užsiregistravusiems klausytojams: https://forms.gle/64QWR61B9NTjH4cs8
Registruotis į renginį galima čia.Daugiau informacijos galima gauti el. paštu: remigijus.paulavicius@mif.vu.lt
Įvykę renginiai
2023-12-14, 14-16 val
EDIH Vilniaus paslaugų viešinimo renginys Vilniaus universitete.
- EDIH-Vilnius projektas. VU našiųjų skaičiavimų sistemos. (Juozas Šulskus)
- Našiųjų skaičiavimų infrastruktūra (Eduardas Kutka)
Įvadiniai mokymai. Kuo skiriasi HPC ir įprastas galingas stalinis kompiuteris. HPC tipai, VU turima infrastruktūra. Prisijkungimai prie VU HPC infrastruktūros VU bendruomenei naudojant SSH raktus, failų kopijavimas ir resursų užsakymo galimybės.
- HPC užduočių valdymas, naudotojų programinė įranga skaičiavimai HPC infrastruktūroje (Rolandas Naujikas)
Lustre failų sistema, naudotojų užduočių valdymas Slurm aplinkoje. Užduočių automatizavimas Sbatch failų pagalbaUžduočių paleidimas interaktyviu ir autonominiu režimais, paketų diegimas naudotojo aplinkoje. Singularity konteineriai ir jų naudojimo aspektai palengvinantys darbą HPC aplinkoje, darbą su MPI, bei apdorotų duomenų parsisiuntimą į naudotojo kompiuterį.
Renginys vyko 2023-12-14, 14-16 val.
Renginio nuotolinis, MS Teams.